I så fall vart köpte du dom ?
Edit: Vow jag blev först på sidan hundra

äsch avslöjad direktKlas-Kenny skrev:Eggbot!
Funderade själv så sent som igår på att skriva ut en sådan. Vad ska du köra för elektronik i den?
Snyggt, skrev själv ut delarna för några veckor sedan, men inte gjort något med dom.Kulla skrev:Så jag har gjort första auto bed leveling test med K8200.
För första försök inte illa, men behöver justera allt mer, till exampel grid kalibrering är jag inte nöjd med, osv.
Senaste Marlin firmware from GitHub, servo från Kjell & Co. + mikrobrytare, Repetier 0.95, Slic3r 1.0
Här är video hur det funkar i praktiken.
tänkte precis samma sak förra veckan och bordtennisbollshållare http://www.thingiverse.com/thing:285066drh skrev:Snart är det påsk![]()
För att bli helt ärligt jag har inte alls kollat Repetier inställningar, bara Slic3r där jag skrev manuelt i G code skrivare inställning, att den ska göra G29 efter G28, så jag ska kolla det sen när jag kommer hem.eero skrev:@Kulla
Håller helt med G28 först sedan G29. Repetier kör sin g-code först och när print startar körs slir3r koden - det är i rätt ordning
X0,Y0 är i hörnet när jag kör denna inställning.