Har problem med en tändbox till en bil som jag befarar har brunnit då den inte startar. Har lite kontakter som är duktig med el men när de öppnade upp boxen och såg, ja de såg väl mest ingenting hehe. Jag är ingen höjdare med el så hoppas ni har överseende med mina benämningar men hur som helst så är hela kretskortet ingjutet i vad jag befarar är epoxy? Tändboxen i fråga heter MSD-6520 och ser ut såhär

För att komma åt alla komponenter behöver jag således få väck gjutgodset och min fråga blir då om det ens är möjligt och hur man går till väga? Har varit till en elektronikbutik/verkstad i Gävle där jag bor men han var inte så sugen på att ta åt sig jobbet men boxen kostar över 3000:- ny och går den att laga för mindre pengar är jag nöjd!
Så alla tips mottages på hur jag får bort epoxyn och kommer åt komponenterna eller om ni känner till någon som man kan vända sig till för att lämna iväg boxen och få den lagad?
Tack på förhand!
/Patrik
